خبرهای دیگر ,

این مصاحبه در تاریخ شنبه9تیر انجام گرفته و منبع آن سایت  president.irمی باشد.

رییس جمهور در یك مصاحبه تلویزیونی :
مردم با كاهش مصرف سوخت فرصت ایجاد تحولات بزرگ در كشور را فراهم كنند.

برای اینکه فضای وبلاگ که حالا دیگه برای خودش  یه سایت محسوب میشه بیش از اندازه اشغال نشه  مصاحبه را در ادامه مطلب گذاشتم که  امیدوارم به طور دقیق مطالعه فرمایید.

رییس جمهور بااشاره به هزینه 55 میلیارد دلاری دولت برای تامین انرژی مصرفی كشور، از مردم، متخصصین و صاحبان صنایع خواست با زمینه سازی برای كاهش مصرف سوخت، فرصت ایجاد تحولات بزرگ در صنعت و اقتصاد كشور را فراهم كنند.
دكتر محمود احمدی نژاد عصر امروز در مصاحبه اختصاصی با خبرنگاران واحد مركزی خبر و شبكه خبر به تشریح اقدامات دولت برای اجرای مصوبه مجلس در خصوص سهمیه بندی بنزین پرداخت و با تاكید بر اینكه كار سهمیه بندی در كشور بسیار پیچیده و گسترده است ، گفت: تشخیص مجلس این بود كه دولت زودتر سهمیه بندی بنزین را اجرا كند؛ چرا كه مصرف بنزین در كشور روز افزون است و منابع كشور اجازه واردات بیش از این را نمی دهد.
رییس جمهور افزود: دولت موظف است قانون مجلس را اجرا كند و همه تلاشمان این بود كه این قانون به بهترین نحو اجرا شود كه كمترین زحمت را برای مردم داشته باشد.
رییس جمهور با اشاره به اینكه كل درآمد نفتی ایران ازفروش نفت و گاز و دیگر فرآورده های نفتی 50 میلیارد دلار در سال است، تصریح كرد: مصرف انرژی در كشور از قبیل نفت، گاز و بنزین 55 میلیارد دلار است و این رقم سنگین در دنیا كم نظیر است.
رییس شورای اقتصاد با بیان اینكه ملت عزیز ایران در طرح سهمیه بندی بنزین می پذیرند كه مشكلات جنبی هم وجود داشته باشد، گفت: ما باید از روشهای گوناگون، مصرف بنزین را كاهش دهیم و از این رو تشخیص مجلس این بود كه بنزین باید سهمیه بندی شود و دولت این خواسته را اجرا كند.
دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه با اجرای طرح كارت هوشمند سوخت، مصرف بنزین در روزهای اخیر از 80 میلیون لیتر به 70 میلیون لیتر در روز كاهش یافته است، تاكید كرد: با برنامه ها و فعالیت هایی كه اكنون داریم انجام می دهیم ، باید مصرف بنزین در كشور به زیر 60 میلیون لیتر در روز برسد و این یك اتفاق خیلی بزرگ است.
رییس جمهور با اشاره به اینكه با كاهش مصرف بنزین، منابع مالی آن در توسعه حمل و نقل، شهرها، مسكن، راه، آب و برق، دانشگاهها و آزمایشگاهها و توسعه و نوسازی مدارس صرف خواهد شد،اظهار كرد: البته فقط با سهمیه بندی بنزین كار درست نمی شود؛ بلكه باید توسعه حمل و نقل عمومی و گاز سوز كردن خودروها را با جدیت دنبال كنیم و دراین باره دولت برنامه هایی تنظیم كرده كه بسیار وسیع است.
دكتر احمدی نژاد گفت: اگر ما گاز سوز كردن خودروها را توسعه دهیم و فقط در سال جاری وانت ها، تاكسی ها و مسافركش ها بتوانند به طور كامل گاز سوز شوند، بین 24 تا 26 میلیون لیتر بنزین در روز صرفه جویی می شود.
وی افزود: امسال با این كار از هر نوع وارداتی بی نیاز می شویم و حتی می توانیم بخشی از بنزین را صادر كنیم.
رییس جمهور در ادامه به برخی موانع و مشكلات طرح سهمیه بندی سوخت بنزین اشاره كرد و گفت: البته در این میان كسانی هستند كه آن روزهایی كه قانون سهمیه بندی بنزین اجرایی نشده بود، می¬گفتند چرا سهمیه بندی نمی كنید، چرا عقب انداخته اید، اما روزی كه سهمیه بندی اجرایی شد، می گفتند چرا سهمیه بندی كردید؟!
وی افزود: البته كسی علاقه ای به اعمال محدودیت ندارد. واقعاً دولت و مجلس نه می خواهند حركت خودروها در شهرها به صورت زوج و فرد باشد، نه می خواهند محدودیت ترافیكی بگذارند و نه می خواهند بنزین سهمیه بندی شود.
در ادامه این مصاحبه تلویزیونی، دكتر احمدی نژاد در مورد مازاد مصرف بنزین بعضی از خودروها گفت: بیش از 85 درصد مصرف بنزین كمتر از سهمیه ای است كه اعلام شده است. با این حال تا پایان تابستان بر اساس آماری كه می گیریم كسانی كه نیاز به مصرف بیشتر دارند، اعلام كنند تا دولت از طریق افزایش تولید آن را تامین كند.
وی در ادامه با اشاره به ادعای رسانه های غربی مبنی بر این كه اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در واقع آماده شدن ایران برای تحریم بین المللی است،اظهار كرد: ما هر كاری كه در كشور انجام دهیم آنان یك حرفی می زنند و این هم نشان می دهد آنها یك نیتی و توطئه ای داشتند كه خنثی شد و به این خاطر عصبانی هستند.
رییس جمهور گفت: آنان ملت ما را نمی شناسند ، آنها خیال می كنند مثلا اگر اعلام كنند بنزین نمی فروشیم، ملت ایران دستشان را بالا می برند و اینكه ما می گوییم انرژی هسته ای نمی خواهیم، اما آنان اشتباه می كنند. اگر آنها آن كار را هم بكنند بلافاصله مردم خودشان به صحنه می¬آیند و توطئه دشمن را خنثی می كنند.
دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه در دولت نهم توسعه و ساخت پالایشگاههای جدید بنزین در دستور كار قرار گرفته است، تاكید كرد: در سه سال آینده ایران اسلامی به یكی از صادر كنندگان اصلی بنزین در منطقه و دنیا تبدیل خواهد شد كه درآمد خوبی برای ملت ایران خواهد داشت.
وی در ادامه با بیان اینكه سهمیه بندی بنزین هیچ ارتباطی به افزایش قیمت¬ها ندارد، تصریح كرد: همه تلاش ها و تحمل فشارها از سوی دولت به خاطر این است كه بی جهت قیمت ها افزایش نیابد و زندگی مردم دچار آسیب نشود.
رییس جمهور با اشاره به اینكه با كمك و همكاری مردم، متخصصین و صاحبان صنایع باید زمینه كاهش مصرف سوخت را به عنوان یك فرصت بزرگ برای صنعت و اقتصاد كشور فراهم كنیم، گفت: اگر ما ظرف 3-4 سال آینده خودروهای كشور گاز سوز كنیم، به كلی از مصرف بنزین بی نیاز می شویم.
رییس جمهور با بیان اینكه تا مهر ماه سال جاری 550 جایگاه سوخت گاز در كشور خواهیم ساخت، گفت: این آمار تا پایان سال به هزار جایگاه سوخت گاز در كشورخواهد رسید.
وی افزود: اگر خودروها گاز سوز شوند، محیط زیست هم از نظر استانداردهای زیست محیطی، پاكیزه تر و سالم تر خواهد شد.
رییس جمهور در پایان این مصاحبه با بیان اینكه ملت شریف ایران توانایی تصمیم گیری بزرگ و اجرای آن را دارند، گفت: همه تلاش دولت خدمتگزار این بوده و هست كه مردم راحت باشند و زیاد به زحمت نیفتند

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1 مرداد 1386 و ساعت 02:07 قبل از ظهر توسط کمیل شفقت
ویرایش شده در تاریخ - و ساعت -

نظرات [ ]
-------------------------------------------------------------

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات